Mer av alt på Hurdagene
Årets Hurdager 19. og 20. september er en viktig og inspirerende møteplass for alle skogfolk uansett interesse.

Det norske Skogselskap, Mathiesen Eidsvold værk og NIBIO ønsker deg velkommen til Norges største fagmesse for skogbruket 19. og 20. september.
– Alle de store leverandørene kommer. De skal ha større stander og viser mer utstyr. Det blir mer av alt, forteller Hurdagene-sjef Karl Henrik Skinstad Berke, til daglig kommunikasjonsansvarlig i Skogselskapet. Han er ikke snauere enn at han lover at hvis du har vært her før, vil du ikke kjenne deg igjen i omfanget!

For alle
– Det er gode tider i skogbruket, og mange leverandører viser fram løsninger og produkter som er nye og annerledes. I år har vi 60 utstillere, nesten en dobling fra de 31 som var her sist.
Hurdagene har egen barneskog hvor leverandørene stiller med leker og i år har de også løftet opp underholdningsdelen. Landslaget i motorsag lover et høyt nivå på sin oppvisning, og lørdag blir det NM i lastbærerkjøring både for lærlinger og seniorer.
Fredag 19. september blir næringsdagen, mens lørdag 20. blir i tillegg en familiedag.
– Nevnte jeg at NIBIO stiller med mange forskningstemaer og ny kunnskap om skogen?
– Nei, det gjorde du ikke.
– Da vet du det nå, sier Karl Henrik Skinstad Berke som faktisk stråler såpass mye av ren skogglede at han kan passe til alt programmet fra frøproduksjon via alt som skjer fram til hogstmaskinen er ferdig med sluttavvirkningen.
Hurdagene arrangeres rett ved E6. Se mer på Hurdagene.no
